Městské muzeum Antonína Sovy v Pacově

Výstava akademického malíře Jana Autengrubera

Publikováno: 03. Červen 2016 | celý článek »

Výstava akademického malíře Jana Autengrubera V letních měsících se v Městském muzeu Antonína Sovy koná výstava akademického malíře Jana Autengrubera (1887–1920). Výstava nazvaná Itálie. Kresby a skici z cesty 1914 se zaměřuje na zajímavé tvůrčí i životní období našeho slavného rodáka, jež začalo udělením stipendia Klaarovy nadace v roce 1913 a odjezdem do Itálie na konci téhož roku.

Vernisáž výstavy Ivana Šmilauera zaplnila muzeum

Publikováno: 20. Říjen 2015 | celý článek »

Ivan Šmilauer – 015V sobotu 17. října 2015 se v Městském muzeu Antonína Sovy za velké účasti kulturní veřejnosti konala slavnostní vernisáž výstavy Ivana Šmilauera nazvané 015.

Známý pacovský výtvarník v muzejním výstavním sále prezentuje obrazy, studie, modely a fotodokumentaci soch. Šmilauerovu osobitou tvorbu a dílo návštěvníkům v úvodním proslovu zasvěceně přiblížila PaedDr. Milena Krejzová.

Ferdinand Pakosta. 100. výročí úmrtí zakladatele muzea v Pacově

Publikováno: 30. Říjen 2014 | celý článek »

Prof. Ferdinand PakostaDne 31. října uplynulo jedno století od chvíle, kdy ve vojenské nemocnici v Przemyślu (tehdy Halič, dnes Podkarpatské vojvodství, Polsko) zemřel na následky těžkého zranění utrpěného na východní frontě první světové války středoškolský profesor zeměpisu a dějepisu, pacovský rodák Ferdinand Pakosta (21. 9. 1884–31. 10. 1914).

Dobojováno. Křest CD zhudebněné poezie Antonína Sovy

Publikováno: 02. Červenec 2014 | celý článek »

Až bude po bojiVe čtvrtek 26. června bylo v Zámeckém sálu na zámku v Pacově slavnostně pokřtěno CD zhudebněné poezie básníka Antonína Sovy Až bude po boji. Album je dílem skladatele, kytaristy a zpěváka Jiřího Bílého a kytaristy Michala Röhricha, který je spoluautorem aranžmá skladeb. Působivý obal a booklet vytvořil Jaroslav Skokan. Na vydání CD sestávajícího ze 13 skladeb finančně přispěly Město Pacov a Městské muzeum Antonína Sovy v Pacově.

Pacovští oslavili výročí básníka Antonína Sovy

Publikováno: 10. Březen 2014 | celý článek »

Sovův PacovMěsto Pacov si v letošním roce připomíná významné kulturní výročí. 26. února uplynulo 150 let od narození jednoho ze zakladatelů moderní české poezie, básníka Antonína Sovy. Slavnostní večer s komponovaným kulturním programem se konal v přívětivém prostředí Zámeckého sálu na zámku v Pacově ve výroční den, tedy ve středu 26. února. Návštěvníci cele zaplnili sál a jejich hojná účast dodala pořadu důstojnou atmosféru.