Městské muzeum Antonína Sovy v Pacově

Komentovaná prohlídka výstavy obrazů MgA. Vlasty Pechové

Publikováno: 01. Září 2017 | celý článek »

Komentovaná prohlídka výstavy obrazů MgA. Vlasty PechovéVe středu 23. srpna odpoledne se ve výstavním sálu Městského muzea Antonína Sovy v Pacově konala komentovaná prohlídka výstavy obrazů MgA. Vlasty Pechové. Ve velmi příjemné atmosféře autorka samotná poutavě pohovořila o své tvorbě a inspiračních zdrojích, stejně jako o okolnostech, které vznik některých obrazů a knih provázely. Návštěvníci akce se se zájmem zapojili do diskuse a ze setkání s touto mladou výtvarnicí si odnesli kladný dojem. Děkujeme! Fotografie z prohlídky si můžete prohlédnout zde.

VEHIKLY Luďka Vystyda v Městském muzeu v Pacově

Publikováno: 30. Březen 2017 | celý článek »

VEHIKLY Luďka Vystyda v Městském muzeu v PacověV sobotu 25. března byla za hojné účasti návštěvníků ve výstavním sálu Městského muzea Antonína Sovy v Pacově slavnostně zahájena výstava VEHIKLY Luďka Vystyda. Úvodní slovo namísto nepřítomného Zbyňka Illeka, ředitele a kurátora Galerie 4 v Chebu, přednesl ředitel muzea Vlastimil Simota. Hudebním vystoupením vernisáž doprovodil kytarista a skladatel Mirek Šmilauer.


Antonín Sova v Toulkách českou minulostí

Publikováno: 27. Únor 2017 | celý článek »

Antonín Sova 26. února 1864 se v Pacově narodil český básník a prozaik Antonín Sova. Český rozhlas Dvojka odvysílal v nedělní premiéře již 1131. schůzku nad knihou Petra Hory Hořejše Toulky českou minulostí věnovanou našemu rodákovi.
Pořad s podtitulem „Já v dětinství bloudil polem a takový byl můj žal: jak velký bych umělec býval a nikdo mne nechápal“ byl věnován básníkovi Antonínu Sovovi. Reprízu pořadu si můžete poslechnout ve čtvrtek 2. března od 18.30 na ČRo Dvojce nebo v internetovém archivu

Výstava akademického malíře Jana Autengrubera

Publikováno: 03. Červen 2016 | celý článek »

Výstava akademického malíře Jana Autengrubera V letních měsících se v Městském muzeu Antonína Sovy koná výstava akademického malíře Jana Autengrubera (1887–1920). Výstava nazvaná Itálie. Kresby a skici z cesty 1914 se zaměřuje na zajímavé tvůrčí i životní období našeho slavného rodáka, jež začalo udělením stipendia Klaarovy nadace v roce 1913 a odjezdem do Itálie na konci téhož roku.