Městské muzeum Antonína Sovy v Pacově

Osudy. Výstava obrazů Josefa Záruby v muzeu

Publikováno: 04. Říjen 2017 | celý článek »

OsudyMěstské muzeum Antonína Sovy v Pacově Vás zve na výstavu Osudy – obrazy Josefa Záruby. Výstava potrvá do 30. listopadu 2017. Vernisáž ve středu 11. října od 17 hod ve výstavním sálu muzea. Hudební vystoupení Pavel Pavlík.

Komentovaná prohlídka výstavy obrazů MgA. Vlasty Pechové

Publikováno: 01. Září 2017 | celý článek »

Komentovaná prohlídka výstavy obrazů MgA. Vlasty PechovéVe středu 23. srpna odpoledne se ve výstavním sálu Městského muzea Antonína Sovy v Pacově konala komentovaná prohlídka výstavy obrazů MgA. Vlasty Pechové. Ve velmi příjemné atmosféře autorka samotná poutavě pohovořila o své tvorbě a inspiračních zdrojích, stejně jako o okolnostech, které vznik některých obrazů a knih provázely. Návštěvníci akce se se zájmem zapojili do diskuse a ze setkání s touto mladou výtvarnicí si odnesli kladný dojem. Děkujeme! Fotografie z prohlídky si můžete prohlédnout zde.

VEHIKLY Luďka Vystyda v Městském muzeu v Pacově

Publikováno: 30. Březen 2017 | celý článek »

VEHIKLY Luďka Vystyda v Městském muzeu v PacověV sobotu 25. března byla za hojné účasti návštěvníků ve výstavním sálu Městského muzea Antonína Sovy v Pacově slavnostně zahájena výstava VEHIKLY Luďka Vystyda. Úvodní slovo namísto nepřítomného Zbyňka Illeka, ředitele a kurátora Galerie 4 v Chebu, přednesl ředitel muzea Vlastimil Simota. Hudebním vystoupením vernisáž doprovodil kytarista a skladatel Mirek Šmilauer.


Antonín Sova v Toulkách českou minulostí

Publikováno: 27. Únor 2017 | celý článek »

Antonín Sova 26. února 1864 se v Pacově narodil český básník a prozaik Antonín Sova. Český rozhlas Dvojka odvysílal v nedělní premiéře již 1131. schůzku nad knihou Petra Hory Hořejše Toulky českou minulostí věnovanou našemu rodákovi.
Pořad s podtitulem „Já v dětinství bloudil polem a takový byl můj žal: jak velký bych umělec býval a nikdo mne nechápal“ byl věnován básníkovi Antonínu Sovovi. Reprízu pořadu si můžete poslechnout ve čtvrtek 2. března od 18.30 na ČRo Dvojce nebo v internetovém archivu

Výstava akademického malíře Jana Autengrubera

Publikováno: 03. Červen 2016 | celý článek »

Výstava akademického malíře Jana Autengrubera V letních měsících se v Městském muzeu Antonína Sovy koná výstava akademického malíře Jana Autengrubera (1887–1920). Výstava nazvaná Itálie. Kresby a skici z cesty 1914 se zaměřuje na zajímavé tvůrčí i životní období našeho slavného rodáka, jež začalo udělením stipendia Klaarovy nadace v roce 1913 a odjezdem do Itálie na konci téhož roku.

Ferdinand Pakosta. 100. výročí úmrtí zakladatele muzea v Pacově

Publikováno: 30. Říjen 2014 | celý článek »

Prof. Ferdinand PakostaDne 31. října uplynulo jedno století od chvíle, kdy ve vojenské nemocnici v Przemyślu (tehdy Halič, dnes Podkarpatské vojvodství, Polsko) zemřel na následky těžkého zranění utrpěného na východní frontě první světové války středoškolský profesor zeměpisu a dějepisu, pacovský rodák Ferdinand Pakosta (21. 9. 1884–31. 10. 1914).